Altabusinesstravel.com

Збір відбитків пальців у всіх іноземнців, які прибувають на територію Китаю

З 30 квітня 2018 року, в аеропортах Пекіна, Шанхая і Гуанчжоу  було введено обов’язкову процедуру зняття відбитків пальців у всіх іноземних пасажирів, хто прибуває до країни у віці від 14 до 70 років включно.

Як повідомлялось раніше Міністерством громадської безпеки КНР, у 2017 році китайська сторона почала збирати відбитки пальців у всіх іноземців, які прибувають на територію країни. Нову систему одразу впровадили у міжнародному аеропорту міста Шеньчжень (провінція Гуандун), процедуру дактилоскопії заплановано ввести в усіх пунктах перетину кордону КНР.

У терміналах зони паспортного контролю встановлено близько 20 автоматичних кіосків для зняття відбитків. Співробітники імміграційної служби допомагають іноземним пасажирам при проходженні процедури дактилоскопії. Після зняття відбитків усіх пальців рук іноземний пасажир отримує квитанцію, яку необхідно пред’явити на паспортному контролі. Інформація заноситься в базу даних міграційної служби КНР, після чого повторне проходження дактилоскопії не потрібно.

У разі відмови від процедури зняття відбитків, іноземному громадянину буде відмовлено у в’їзді на територію Китаю.

Не підпадають під цю процедуру такі категорії громадян:

  1. Громадяни, власники дипломатичних паспортів та громадяни, яким оформлено спеціальну дипломатичну візу,
  2. Громадяни країн, з якими КНР укладено двосторонні угоди щодо незастосування процедури взяття відбитків пальців,
  3. Офіційні особи, які мають ранг від Заступника Міністра і супроводжуючі їх делегації, згідно з чинними процедурами Міністерства громадської безпеки КНР,
  4. Громадяни, в яких не має можливості взяти відбитки пальців (інваліди),
  5. В особливих випадках за окремим рішенням Міністерства громадянської безпеки КНР.

Джерело – http://shanghai.mfa.gov.ua/ua/news/notes/6691-zbir-vidbitkiv-palyciv-u-vsih-inozemnciv-jaki-pribuvajuty-na-teritoriju-kitaju