З 1 серпня 2018 року Болгарія буде відмовляти у в’їзді / перебуванні на своїй території громадяни третіх країн, щодо яких було видано сповіщення “відмова у в’їзді / перебуванні” у Шенгенській інформаційній системі SIS II. Про це рішення повідомила Прес-служба МЗС Болгарії, воно було прийнято на основі документу, прийнятого Радою ЄС щодо виконання інших положень Шенгенського законодавства для Болгарії та Румунії.
У випадку, якщо на болгарських контрольно-пропускних пунктах будуть виявлені порушення у документах особи третьої країни, для якої одна або декілька держав-членів ЄС ввели заборону в SIS II на в’їзд / перебування в Шенгенській зоні, їм відповідно буде відмовлено у в’їзді на територію Болгарії.
Ті громадяни, яким заборонено в’їжджати до Євросоюзу та їх дані є в системі SIS II, але вони вже зараз знаходяться на території Болгарії, будуть депортовані.
SIS (Шенгенська Інформаційна система) є найбільшою інформаційною системою в Європі, спрямована на збір інформації про осіб, що коли-небудь перетинали кордони Шенгену. Болгарія, як держава-член ЄС та SIS II, зобов’язана внести свої національні заборони у формі оповіщень за ст. 24 Правил SIS II та дотримуватися заборони, що введені іншими 29 державами-членами. Це одне з основних досягнень Шенгенського законодавства, яке гарантує безпеку спільної території шляхом взаємного визнання та застосування заборон на в’їзд, виданих державами-членами.
Джерело – https://www.mvr.bg/