“Ми підписали угоду, яка дозволяє громадянам України подорожувати без віз до Монголії. Ця угода передбачає, що громадяни України можуть в’їжджати до Монголії без віз на 90 днів упродовж 180 днів”, – повідомив агентству Дещиця. За його словами, Монголія є черговою країною, яка відкрита для українських громадян для безвізових поїздок. “Ми вже маємо 88 таких країн, а зі спрощеним в’їздом в інші країни – це вже понад 140 країн”, – уточнив дипломат.
Дещиця також підкреслив, що підписана угода важлива ще й тому, що до сьогоднішнього дня між Україною і Монголією діяла угода 1979 року, яка буда підписана свого часу між СРСР і Монгольською Народною Республікою, а потім була підтверджена українським урядом. “Але з того часу ситуація абсолютно змінилася, змінилися також документи, тобто вона фактично застаріла. Тому ми привели у відповідність до цієї угоди перелік документів, які потрібні для подорожей громадян України і Монголії”,- констатував Дещиця.
У свою чергу посол Монголії зауважив в коментарі агентству, що це “особливий день для Монголії й України”. За його словами, щороку близько тисячі громадян України відвідують Монголію з туристичною метою і з метою бізнес-поїздок. Він повідомив, що українські туристи зможуть побачити у Монголії натуральну природу, кочівників, пустелю Гобі, рівнини та Алтайські гори.
Дипломат зазначив, що Монголія зацікавлена у співпраці з Україною у сфері сільського господарства і важкого машинобудування. Батаа також поінформував, що в Україні зараз проживає 160 громадян Монголії, з яких 110 – це студенти, магістранти, докторанти.
Джерело – https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2814498-ukraina-pidpisala-bezviz-iz-mongolieu.html