З 1 липня 2018 року в Вільнюсі буде стягуватися туристичний збір у розмірі 1 євро за ніч з однієї людини. Збір підлягає сплаті усіма гостями столиці, які користуються послугами розміщення.
Метою такого рішення є збільшення конкурентоспроможності міста, розвиток міжнародного маркетингу в сфері туризму, збільшення туристичних потоків у Вільнюсі, збільшення експорту послуг. Очікується, що це буде сприяти підвищенню якості життя в місті.
Туристичний збір не буде стягуватись з:
-хворих, послуги з медичної реабілітації яких оплачуються за рахунок коштів бюджету Фонду обов’язкового страхування здоров’я;
-осіб у віці до 18 років, а також учнів більш старшого віку при пред’явленні учнівського посвідчення;
-людей з обмеженими можливостями, яким встановлено рівень працездатності від 0 до 40 відсотків;
-осіб, які уклали договір довгострокової оренди (строком на 1 міс. або більше)
-груп осіб, що знімають не менше десяти кімнат *.
* ця пільга діє тільки до 1 січня 2019 р.
Звертаємо Вашу увагу на те, що туристичний збір не входить у вартість кімнати. Підприємство, яке надає послуги розміщення, зобов’язане включити даний збір до рахунку.
Джерело – http://www.vilnius-tourism.lt/ru/information/accommodation/turisticheskij-sbor-v-vilnyuse/